O najlepszy wybór Laureatek w poszczególnych kategoriach plebiscytu zadba nasza Kapituła. Dobór Jury nie był przypadkowy. W tym szacownym gronie znalazły się Panie mocno związane ze Szczecinem, które są ambasadorkami naszego Miasta nie tylko w kraju, ale również zagranicą.

Poznajcie Państwo te wyjątkowe Kobiety:

Małgorzata Fieducik – Przewodnicząca Jury

Małgorzata Fieducik

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku turystycznym ze specjalnością ekonomiki usług hotelarskich. Od początku kariery zawodowej związana z branżą turystyczną. Od ponad 20 lat związana zawodowo z Orbis S.A, gdzie zaczynała swoją pracę w dziale sprzedaży w hotelu Mercure Gdynia Centrum. W latach 2001 – 2007 pełniła funkcję zastępcy dyrektora w tymże hotelu a w latach 2007 – 2015 pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Novotel Gdańsk Marna. 

W latach 1998 – 2016 związana zawodowo również z Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku gdzie jako wykładowca prowadziła wykłady według autorskiego programu z Hotelarstwa i Doradztwa w Turystyce a także była promotorem studentów studiów licencjackich i podyplomowych.

W roku 2015 związana zawodowo ze Szczecinem, gdzie najpierw objęła stanowisko p.o. dyrektora Novotelu Szczecin Centrum, a od października 2017 r. jest dyrektorem dwóch hoteli działających w strukturach combo – Novotel & ibis Szczecin Centrum.

 Pasje – ludzie, książki i fotografia. 

Monika Pyszkowska

Monika Pyszkowska

Absolwentka ekonomii Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Od 2002 roku jest związana z firmą ECE Projekt management. Po szkoleniu w Niemczech zarządzała wieloma centrami handlowymi, między innymi Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Galerią Dominikańską we Wrocławiu. W 2006 roku otworzyła, a następnie zarządzała Galerią Krakowską. Natomiast od stycznia 2011 roku wróciła do rodzinnego Szczecina, aby przygotować do otwarcia kolejny projekt firmy ECE – Galerię Kaskada, w której pozostała w funkcji dyrektora centrum do grudnia 2015. W latach 2016 – 2017 zarządzała największym centrum handlowym, znajdującym się w portfolio firmy ECE Polska, a mianowicie Silesią City Center w Katowicach.

1 lipca 2017 objęła funkcję Dyrektora Działu Zarządzania Centrami Handlowymi w 3 krajach: Polsce, Czechach oraz na Słowacji.

Daria Prochenka

Daria Prochenka

Współzałożycielka i prezes marki kosmetyków naturalnych Clochee.

Przez wiele lat była związana z lokalnymi mediami (TV Gryf, TVP Szczecin, Hot magazine, Radio Szczecin, Prestiż) jako dziennikarka i prezenterka oraz redaktor naczelna. Koleje losu skierowały ją później w stronę marketingu i PR, by następnie poprowadzić do własnego biznesu. 

Pomysł na pobudzenie do życia marki produkującej ekologiczne kosmetyki powstał bardzo spontanicznie podczas spotkania na kawie z koleżanką. Jak się okazało, naturalnie wykiełkował i przerodził się w duże przedsięwzięcie. 

Joanna Latuszek

Joanna Latuszek

Trener biznesu, coach ACC ICF i certyfikowany mówca w Maxwell Leadership Team. Od 2008 roku wykładowca w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, gdzie wspiera studentów w rozwoju kompetencji miękkich. Od roku 2020 prowadzi własną działalność szkoleniową, dzięki której dodaje ludziom skrzydeł, by mogli robić to, co kochają. Prywatnie mama dwójki już nastoletnich chłopców i właścicielka cudownego psiaka o imieniu Lexie. 

Sylwia Trojanowska

Sylwia Trojanowska

Szczecinianka z urodzenia i z wyboru. To tu ukończyła studia wyższe na Politechnice Szczecińskiej i Uniwersytecie Szczecińskim, na kierunkach ekonomicznych. Od początku kariery zawodowej związana z branżą edukacyjną. Jest trenerem biznesu i coachem. Wspiera ludzi w rozwoju umiejętności osobistych i w realizacji marzeń. Bierze czynny udział w inicjatywach społecznych. Jest jedną z najpopularniejszych autorek powieści historycznych i obyczajowych w Polsce. Jej powieści, z akcją rozgrywającą się również w Szczecinie, zdobyły wyróżnienia literackie, zyskały szerokie grono czytelników, również poza granicami Polski oraz uznanie krytyków literackich.

Pasjonują ją podróże, literatura i kino.

Prywatnie jest żoną Tomasza i mamą Alana.

Przewiń na górę